Uczucie wstydu podczas spożywania posiłków

Witam. Moj problem polega na tym ze okropnie sie wstydze , chodzi mi bardziej o wykonywanie czynnosci w obecnosci innych osob typu jedzenie, rozbieranie sie, a czasem nawet dluzsze rozmowy sprawiaja mi problem , jestem bardzzo otwarta chetnie poznaje nowe osoby nawet sama zagaduje ale gdy przychodzi pora jedzenia wstydze sie i zazwyczaj oddaje pelne talerze :( nie wiem co jest tego przyczyna :( mam jakis nie okreslony lek ze zaraz cos upuszcze , cos rozleje i narobie tylko wstydu :(

Witam serdecznie. Jeżeli dobrze zrozumiałem to odczuwa Pani uczucie wstydu przede wszystkim w sytuacji spożywania posiłków przy innych osobach (jeżeli spożywa Pani sama to nie ma pani takich emocji). Może jest tak, że tego typu napięcie przezywa Pani tylko z konkretnymi osobami? Bardzo bym chciał, ale trudno dokładnie wskazać Pani co jest przyczyną. Możliwe, że są to objawy nerwicowe, ale to wymaga dokładniejszego przyjrzenia się temu. Domyślam się, że objaw pojawił się niedawno. Proszę się zastanowić czy nie poszukać pomocy u specjalisty psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam, MŁ

Dzień Dobry,

Potrzebna jest Pani psychoterapia - znalezienie odpowiedzi co stoi za wstydem, jakie trudne sytuacje z Pani dzieciństwa/okresu dorastania nakładają się na aktualne. Nie warto czekać skoro lęk przeszkadza Pani w normalnym społecznym funkcjonowaniu.
Kilka spotkań powinno Pani pomóc przełamać schemat zachowania się :)
Zachęcam Panią -warto to zmienić i poczuć swobodę :)
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka