Uczucie wypełnienia, rozpierania, ciężkości, mrowienia w nogach

Witam! Która noga bardziej lub w 1-szej kolejności kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego? Skrócony opis badania USG. Żyły głębokie i powierzch. bez skrzeplin. Żyła odpiszcz. Lewa z refluksem do ½ goleni, drobne żylaki w dole podkolan. i na goleni. Żyła odpiszcz. Prawa z refluksem do ½ uda, żylaki w dole podkolan i większe na goleni. Noga Prawa nie boli. Noga Lewa przez 5 tyg. cały dzień - uczucie wypełnienia, rozpierania, ciężkości,mrowienia. Kilka dni temu objawy zmalały prawie do zera.

Z reguły operuje się żylaki, które dają dolegliwości nie sugerując się bezpośrednio wynikiem badania dopplerowskiego. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio porozmawiać z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.