Uczucie zagubienia i wątpliwości dotyczące związku

Chyba jestem w momencie zycia, w ktorym panuje calkowite zgubienie. Jestem z moim partnerem od 2,5 roku. Problemy i pierwsze mysli o zerwaniu pojawily sie rok temu. Po tym roku jest coraz gorzej. Ja go nie kocham, ale i kocham. Przez to nie potrafie zdecydowac sie czy zerwac. Chce tego,ale nie chce go stracic. A wiem,ze tak bedzie.Zerwe i juz nigdy nie bedziemy mieli kontaktu. Zranie go bardzo i sie boje co z robi ze soba. Nie zabije sie,ale wpadnie na zla droge.Znow..Jak to zrobic?Jak zerwac?

Witam, skoro pytasz jak zerwać, to mam wrażenie, że podjęłaś już decyzję o rozstaniu. Pytanie, które wydaje mi się, że zadajesz - to jak zerwać, żeby go nie zranić? Jak nie czuć się winna temu zerwaniu? Jesteś młodą kobietą, najprawdopodobniej szukającą towarzysza na całe życie, jeśli to nie jest on to nie trać czasu. Poczucie winy wobec partnera, lęk o to jak on sobie poradzi i letnie uczucia nie wystarczą do zbudowania wzajemnie szczęśliwego związku.

Witam Panią. W Pani poście zwróciło mi uwagę określenie "całkowite zagubienie". Czytając Pani post w całości jednak nie jestem do tego określenia przekonany. Dzięki temu co Pani napisała dostrzegam branie odpowiedzialności za osobę, z którą jest Pani obecnie w związku. Ten rodzaj odpowiedzialności prawdopodobnie jest przyczyną Pani wewnętrznego rozdarcia. Branie odpowiedzialność za drugą osobę niesie ryzyko, że nasze uczucia, potrzeby, oczekiwania schodzą na dalszy plan. Tak właśnie postrzegam Pani chęć zakończenia związku a zarazem utrzymania go. Być może pomocny byłby dla Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/