Uczucie zakwasu w mięśniach, dreszcze i zimne dłonie

Bolą mnie mięśnie, zwł. ud i ramion, nie uprawiam sportów, czuję zakwasy w mięśniach. Badanie krwi - rozmaz prawidl., ALT i AST w normie, kreatynina w normie, CRP ujemny. CK 320(norma38-174) RF latex 8(norma <8). Bole i sztywnienie mięśni trwa od 3 miesiecy. Ciągle mam podraznione gardło. Bolą mnie rownież nadgarstki i stawy dłoni. Tracę siłę w rękach. Często mi zimno, mam dreszcze. Tem. ciała poniżej 36. Mam 54 lata jestem kobietą. Pracuję przed komputerem. Te wyniki powinny mnie martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy mogą wskazywać na chorobę reumatologiczną lub tkanki łącznej, proszę udać się do reumatologa.