Uczucie zalegania jedzenia w przełyku

Gdy oddycham nie czuje nic natomiast przy przełykaniu sliny gdy ona przechodzi czuje jakby zalegało mi jedzenie w przełyku na tylnej ścianie lub gesta wydzielina śluzów z zatok. Ostatnio po jedzeniu tak czułam- nie wiem czy to jedzenie .Mineło juz 12 godz. i dalej to czuję.Jak to obserwować? Muszę wtedy pic małymi łykami bo gdy popijam duzymi to nie wiem dlaczego ale mam wrazenie ze długo to spływa i mam trudno uregulowć oddech, najlepiej gdy pije i mam zamkniete usta. Chyba ze potem to nerwy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Sugeruję konsultację u gastrologa, który oceni czy w Pani przypadku wskazane jest wykonanie gastroskopii.