Uczucie zalegania, piłki, rozpierania i napięcia w środku odbytu

Do gastrologa i psychologa. Cały dzień od dawna mam w odbycie uczucie zalegania, piłki, rozpierania i napięcia w środku.Brak objawu w nocy. Nasilenie po wypróżnieniu i w pozycji siedzącej. Codziennie kilka raz normalny stolec albo nic- wydaje mi się, że chcę się wypróżnić, a niczego nie ma. Wzdęcia, ból brzucha niezwykle rzadko. W kolonoskopii polip, skłonności do infekcji grzybiczych. Czy ten dyskomfort w odbycie to IBS/ zab. czynnościowe lub psychosomatyka? Może psychiatra i leki? Źle mi.

Witam. Może być to wywołane właśnie tym polipem jelita. Wszystko zależy od jego wielkości. Rozmawiał Pan może z lekarzem odnośnie usunięcia zmiany w badaniu endoskopowym?

Radzę zasięgnąć opinii doświadczonego proktologa, prawdpodobnie trzeba będzie wykonać manometrię anorektalną, USG transrektalne i być może defekografię, aby ustalić przyczyny Pani dolegliwości.

Sugeruję jak najszybszą wizytę u proktologa. Dopiero jeśli nie ma żadnych podstaw fizycznych Pani dolegliwości dobrym pomysłem może być konsultacja z psychiatrą. Natomiast może Pani skonsultować się z psychologiem, jeśli bardzo ta sytuacja Panią gnębi psychicznie, ale nie zamiast wizyty u proktologa.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/terapia/