Uczucie zatkanego ucha i powietrza w uszach po czyszczeniu nosa

Mam uczucie zatkanego ucha/powietrza w uszach po smarkaniu nosa. Nadmiar woskowiny? Podkreślę, że regularnie od 5-6 lat używam stoperów do uszu. Czy winne są stopery? Słyszałem wiele pochlebnych opinii o stoperach do uszu i że nawet są zawody, w których ludzie muszą ich używać przez 8 godzin swojej pracy i to mit, że szkodzą aparatowi słuchu. Czy stopery szkodzą? Czy uczucie "zatkanego ucha/powietrza w uszach" to ich wina? Pozdrawiam i oczekuję na rzetelną odpowiedź.

Stopery a najlepiej słuchawki na uszy i kości skroniowe to ochrona przed urazem akustycznym w środowisku pracy.Po smarkaniu nosa u każdego zdrowego człowieka dostaje sie powietrze do uszu za pośrednictwem trąbek słuchowych i tak ma być.