Uczucie zatrzymania tabletki w gardle

Witam, połknąłem dosyć dużą tabletkę powlekaną i od dłuższego czasu (2 godziny) mam uczucie że tabletka utknęła w przełyku zatem mam następujące pytanie. Czy to możliwe że owa tabletka nie trafiła do żołądka? Czy to tylko moja wyobraźnia, dodam że nie popiłem zbyt obficie tej tabletki. Istnieje w ogóle możliwość iż ona nie dotarła do żołądka/rozpuściła się w przełyku?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jest to mało prawdopodobne, ponieważ w przełyku nie ma enzymów trawiennych, mogących rozpuścić tabletkę. Najprawdopodobniej doszło w tym wypadku do podrażnienia (stąd uczucie utknięcia), zwłaszcza, jeżeli po popiciu wodą nie było problemów z przełykaniem.