Uczucie zatykania w piersi, kołatanie serca i duszenie w gardle

Brałam lek o nazwie Bromergon. Jeszcze w czasie brania go, miałam uczucie zatykania w piersi, trudności w chwyceniu większej ilości powietrza bo czułam ciężar na piersi. Teraz już nie biorę ale od czterech dni te objawy wracają. Do tego czuje kołatanie serca. Boję się, że coś dzieje się z moimi płucami lub sercem. Nie wykluczam, że dzieje mi się tak na tle nerwowym bo obecnie czuję duszenie w gardle.

Polecam udać się na konsultację psychologiczną, podczas której omówi Pani problem ze specjalistą. Nadmierne zwracanie uwagi na pewne procesy fizjologiczne w naszym ciele (oddech, bicie serca), a także duszność to jedne z czołowych objawów zespołu lęku panicznego. Polecam zatem udać się do psychologa w celu wykluczenia psychologicznego podłoża Pani problemu, lub też - jeśli zajdzie taka potrzeba - podjęcia psychoterapii. Równocześnie zalecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania, aby sprawdzić czy nie ma somatycznych źródeł opisywanej sytuacji. Powodzenia!