Uczucie zazdrości związane z siostrą

Chciałam się zapytać jak mam pozbyć się zazdrości? Mimo tego,że jestem szczupła(długo pracowałam nad figurą),mam chłopaka to strasznie zazdroszczę mojej siostrze wszystkiego..jak widzę,że ona chce schudnąć itd. to z zazdrości,że może wyglądać lepiej ode mnie wszystkiego mi się odechciewa..nawet wtedy z nią nie rozmawiam..zawsze znajdę coś czego jej zazdroszczę..charakteru,wyglądu..proszę mi pomóc,doradzić jak mam się tego pozbyć..to strasznie jest uciążliwe i tylko ją ranię tym..a nie chcę.

Dzień dobry.

Pani dylematy związane ze stosunkiem do siostry można rozwiązać poprzez konsultację i terapię psychologiczną, do której namawiam.

Pozdrawiam.

Szanowna Pani, być może wolałaby Pani, aby siostra była pozbawiona tych wszystkich cech, na których Pani zależy. Jeśli komuś życzymy źle, a jest to osoba bliska, to dręczy nas poczucie winy. To poczucie winy sprawia, że odsuwa się Pani od siostry. Skuteczna w tym przypadku jest psychoterapia. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym (www.pocieszka.pl). We Wrocławiu mogę polecić gabinet pana Piotra Koremby.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej