Uczucie zdenerwowania i natrętne myśli

Dzien dobry, od dłuższego czasu borykam sie z pewnym problemem. Mianowicie bardzo często towarzyszy mi dziwne uczucie zdenerwowania/podekscytowania podchodzące do gardla. Co wiecej, zauwazylam ze moje mysli przyczepiają sie jakiegoś tematu, np. Tego ze dostanę raka i musze (choć wiem, ze to absurdalne) sprawdzic informacje na ten temart, nawet jesli juz to zrobiłam. Inaczej czuje wielki niepokoj. Co mogą oznaczać te objawy? Juz dluzej tego nie wytrzymam!

Witam,

Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe. Zaburzenia tego rodzaju leczy się poprzez psychoterapię czasem łączoną z farmakoterapią. Współczesna psychiatria i psychoterapia są skuteczne w leczeniu tego rodzaju trudności. Jednak by określić co dokładnie Pani dolega, oraz jakiego rodzaju leczenie byłoby najbardziej dla Pani odpowiednie najlepiej jeśli zgłosi się Pani na konsultacje do psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Specjaliści będą mogli szczegółowo poznać Pani trudności, ich naturę, możliwe przyczyny oraz to jak objawy zmieniały się na przestrzeni czasu, a także rozeznać się w Pani mocnych i słabszych stronach - na tej podstawie dokonać diagnozy i zaproponować leczenie. Diagnoza poprzez serwis internetowy nie jest możliwa. Zachęcam, by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem leczenia. Życzę dużo siły i sukcesu w pokonaniu objawów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią,
Najwyraźniej objawy, które Pani opisuje znacząco wpływają na Pani funkcjonowanie i powodują cierpienie. To sygnał, że potrzebna jest Pani pomoc specjalistów. Zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty i lekarza psychiatry. Ustalą oni co Pani jest i zaproponują odpowiednie postępowanie. Im szybciej zgłosi się Pani po pomoc, tym szybciej ma Pani szansę pozbyć się męczących dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska