Uczucie, że życie może przerastać

Od dłuższego czasu nic mi się nie chce, nic mnie nie cieszy, mam wrażenie, że życie mnie przerasta, nie pamiętam, kiedy ostatnio czułam się szczęśliwa. Czuję się gorsza od innych, jak śmieć, pasztet, często jak patrzę na siebie w lustrze płaczę. Czuję niechęć do ludzi, gdziekolwiek jestem, mogę myśleć tylko o tym, jak bardzo mnie irytują. Dodatkowo wsród ludzi czuję się niekomfortowo, nie mogę jeść, mówić na forum, rozmawiać z nimi, stresuję się chodząc ulicą, bo wydaje mi sie, że wszyscy patrzą

Witam
Źródłem Pani frustracji i dyskomfortu jest
zapewne Pani niska samoocena
i przykre doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często bolesne doświadczenia
z przeszłości uniemożliwiają nam
otwarcie się na innych ludzi.
Nieadekwatna samoocena , nadmierny
samokrytycyzm , brak wiary w swoje możliwości,
mogą mieć niezwykle negatywny wpływ
na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Unikanie bliskich więzi z ludźmi z powodu
trudności w nawiązywaniu kontaktów
emocjonalnych sprawia, że nie potrafi
Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Warunkiem stabilnej samooceny jest umiejętność
obdarzania siebie bezwarunkową miłością,
czyli akceptowania siebie taką, jaką się jest.
Z Pani opisu wynika, że ma Pani trudności
z akceptacją własnej osoby.
Możliwe, że cierpi Pani również na depresję,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe, że
Pana dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Czy to nerwica? Rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji
Zachęcam Pana do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Po zapoznaniu się z Pani problemami radziłabym udać się Pani po pomoc psychologiczną/ psychoterapeutyczną, która w znacznym stopniu przy Pani zaangażowaniu w prace z terapeutą może przyczynić się do poprawy Pani samopoczucia, jakości życia oraz urealnić obraz siebie. Ma Pani możliwość skorzystania z usług na NFZ ze skierowaniem od l. rodzinnego albo prywatnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek

Witam serdecznie,
Mówi Pani, że od DŁUŻSZEGO CZASU odczuwa Pani niechęć do siebie i do innych. Jak długo to trwa? Czy wydarzyło się coś konkretnego zanim wystąpiły pierwsze takie myśli/odczucia? Mogłabym zadać wiele pytań w celu lepszego zrozumienia sytuacji i pomocy Pani. Jednakże widzę, że obecne trudności są na tyle uciążliwe, że zaczyna Pani szukać jakiegoś wsparcia i pomocy.
Warto zwrócić się do psychologa/psychoterapeuty aby poznać źródło trudności oraz jak najlepiej się z nimi uporać.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska