Uczucie zmęczenia i kłopoty z zasypaniem

Witam. Mam 20lat. Moja praca to opieka nad Mamą, więc nie jest to coś ciężkiego. Natomiast czuje cały czas zmęczenie i nie chęć do wszystkiego. Kiedy chce zasnąć musze się męczyć jakąś godzinę najmniej. Nie mam na nic ochoty. Lubie ciszę, spokój i muzykę. Mógłbym siedzieć całymi dniami w Moim pokoju otoczony głośnikami i słuchać. I nie czuje, żebym potrzebował do życia czegoś więcej. Na niczym Mi nie zależy i tak z dnia na dzień. Pytanie czy to nic takiego czy jednak coś ze Mną nie tak ?

A czy według Pana coś jest nie tak ? Odpowiedź jest bardzo prosta: jeśli ten stan nie przeszkadza ani Panu, ani nikomu w Pana otoczeniu, nie warto się tym przejmować. To Pan najlepiej wie czy dana sytuacja Panu przeszkadza, czy też nie. Każdy człowiek jest indywidualnością, ta sama rzecz dla jednej osoby może być czymś nie do zniesienia, zaś dla drugiej - zupełną normą. Pozdrawiam.

Witam Pana. Napisanie na tym portalu postu odbieram, że coś w trybie Pana życia i własnym samopoczuciu może budzić Pana niepokój. Brakuje mi kilku ważnych informacji np. o tym jak długo zajmuje się Pan swoją mamą i z jakiego powodu? Czy to co Pan napisał o swoim samopoczuciu i trybie życia jest zmianą, która nastąpiła w ostatnim czasie, czy jest tak "od zawsze"? Od odpowiedzi, których tylko Pan może udzielić zależy czy jest czym się niepokoić. Czasem opieka nad kimś i monotonny rytm obowiązków może wpływać na samopoczucie. Ostatecznie to Pan decyduje, czy potrzebuje Pan w swoim życiu innych obszarów (np. kontaktów z innymi) i w jakim zakresie. Być może to jak bardzo absorbuje Pana opieka nad mamą nie pozwala rozwijać innych obszarów. Proszę nadal obserwować swoje samopoczucie i kondycję. Jeśli coś będzie Pana niepokoić w tym zakresie polecam bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam Pana. Zaniepokoił mnie Pański mail. Niewiele informacji Pan w nim zamieścił, ale to co od razu się kojarzy to choroba Pana mamy, bo z jakiegoś powodu Pan się nią opiekuje. Zastanawiam się również, gdzie jest Pański ojciec, bo nie wspomina Pan o nim. Myślę też, jak wygląda Pańskie życie poza mamą: praca? znajomi? związek? - nie wspomina Pan o tym. Pisze Pan natomiast, że nie potrzebuje do życia niczego więcej, na niczym Panu nie zależy. Wygląda to na reakcję depresyjną, zwłaszcza biorąc pod uwagę Pański wiek. Napisał Pan na portalu internetowym, co można rozumieć jako pewną chęć wyjścia poza dom.
Pańskie życie w dużej mierze zależy od Pana, od decyzji które Pan podejmie. Myślę, że im dłużej pozostanie Pan w obecnym stanie, tym bardziej przestanie Panu na tym życiu zależeć.
To co mogę zaproponować to wyjście do świata, do ludzi, do rówieśników. Poszukanie wsparcia, jeszcze innych obowiązków oprócz opieki nad mamą i wreszcie wsparcia u psychologa. To czy Pan z moich rad skorzysta to zależy już tylko od Pana.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl