Uczucie zmęczenia rąk, ból w kolanach i łokciach

Witam, od dłuższego czasu mam problem ze stawami/mięśniami. Odczuwam znaczne zmęczenie rąk nawet przy trzymaniu w dłoni telefonu. Dzwiganie torby podróżnej, bieg, dłuższe stanie w jednym miejscu powoduje duży ból w kolanach i łokciach. Gdy wejdę na łyżwy to po minucie dwóch całkowicie "wysiadają" mi stawy skokowe. Dodam jeszcze,ze przy czestym schylaniu i podnoszeniu czegos pojawia sie bol brzucha. Nasila sie wraz z kolejnymi ruchami. Bol jest intensywny, uniemozliwia sprawne poruszanie sie.

Trudno mi określić co może być powodem tych dolegliwości bez bezpośredniego badania. Osłabienie mięśni np. może wskazywać na występowanie miastenii zaś ból stawów ich zapaleniem, może chorobą układową. Proszę w tym wypadku najpierw udać się do lekarza rodzinnego, który po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiednie badania laboratoryjne czy obrazowe i dopiero potem skieruje do ukierunkowanego specjalisty (np. neurologa, reumatologa).

Dość niepokojące objawy mogą wskazywać na chorobę zapalną stawów ? Konieczna pilna diagnostyka i konsultacja reumatologiczna. Lekarz rodzinny musi wykonać podstawowe badania krwi i skierować niewykluczone do oddziału.