Uczulenie na amoksycylinę

zażywałam lek duomox, po którym okazło się że jestem uczulona na amoksycylinę. lek odstawiłam natomiast już 3 dzień mam intensywną pokrzywkę na całym ciele i opuchnięte dłonie i stopy. zażywam lek antyhistaminowy. niestety od wczoraj mam jeden węzeł szyjny powiększony a od dzisiaj (3 dzień po odstawieniu leku duomox) mam bardzo powiększone i bolesne jajniki przy naciśnięciu. Jaki jest tego powód czy można coś na to zaradzić czy to wciąż reakcja uczuleniowa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane objawy są bardziej charakterystyczne dla infekcji (zwłaszcza, jeżeli antybiotyk został odstawiony bez właczenia leku z innej grupy), niż reakcji uczuleniowej, w pierwszej kolejności sugerowałbym kontakt z ginekologiem i wykluczenie infekcji miednicy mniejszej.