Uczulenie na antybiotyk Amotaks

Witam.wziełam antybiotyk amotaks 2 tabletki nastepnego dnia dostałam uczulenie utrzymywało sie wiec pojachałam na pogotowie tam dostałam zaszczyk dożylnie i do mięśniowo i przepis tabletki clemastinum wzf . Po dwóch dniach nie widać poprawy czy te uczulenie moze tak długo znikać??? czy to może w końcu od czego innego od pojawienia sie krostek minęło 4 dni najbardziej sypane okolice piersi i ręce troche swedzi. Teraz nie wiem czy udać sie z tym do lekarza czy czekać może zginie ale nie za długo??

Piotr Pilarski

Niestety takie objawy mogą się utrzymywać około tygodnia a czasami nawet dłużej. Jeśli jedynym objawem jest wysypka to nie ma powodu aby kontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam.