Uczulenie na dym tytoniowy a kaszel

Witam. Mojego chłopaka męczy uporczywy kaszel juz od dawna. Gdy zrobił sobie badania wyszlo, że jest uczulony na dym tytoniowy, a ma duży problem z nałogiem, nie umie rzucić palenia.. Czy są możliwe jakieś skutki uboczne tego nałogu i uczulenia? Chciałabym mu pomóc, lecz boję się czego może się przez to nabawić.. Czekam na odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest zaprzestanie palenia papierosów oraz unikanie dymu tytoniowego. Palenie może prowadzić do raka płuca itp. Proponuję udać się z chłopakiem do psychiatry,.