Uczulenie na owoce a odpowiednia dieta dla dziecka

Dobry wieczór.Mam syna 14 lat i od zawsze był alergikiem.W zeszłym roku mial badania krwi i wyszło że jest uczulony na wszystkie owoce.Ma też alergie na trawy żyta,bylice,brzoze i oczywiscie astma.Nie wiem co mam dziecku gotować.Mieszkam w uk i mialam jednorazowo wizytę u dietetyka,który powiedzial że ma pić mleko i jeść mięso i tyle.Mój syn dostał 2 epipeny gdyby coś się działo.Syn po zjedzeniu odczuwa drapanie w gardle.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, w takim układzie należy unikać owoców- warto jednak skonsultować wyniki z innym specjalistą alergologiem.