Uczulenie na penicylinę a spożywanie serów pleśniowych

Witam serdecznie. jestem.uczulona na pencyline i wszystkie pochodne od tego.leki. Dowiedzialam sie przez przypadek ze sery ze skorka plesniowa zawieraja pencyline. Jaka jest Prawda i Czy moge jesc sery. Bardzo dziekuje z gory za odp i pozdrawiam serdecznie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani uczulona na penicylinę, jak najbardziej ma Pani zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia nadwrażliwości na sery pleśniowe. Nie wszyscy uczuleni na penicylinę są jednak uczuleni na sery. Najlepiej byłoby zatem, gdyby przetestowała Pani na sobie spożywanie bardzo małych ilości danego sera.