Uczulenie po depilacji zabrudzoną maszynką

Witam, 2 tygodnie temu wyszło mi na nodze uczulenie (najprawdopodobniej po goleniu się zabrudzoną maszynką przez nieuwagę). Byłam u dermatologa, następny termin mam co dopiero w piątek. Powiedziała, że to jest zakażenie skóry a na maść którą mi przypisała muszę czekać jeszcze parę dni. Od tamtego momentu zaczerwienienie mi się powiększa, a nawet w niektórych miejscach lekko siwieje. I mam takie pytanie. Czy jest możliwość używać jakichś substytutów tej maści? Dlaczego to się dalej powiększa?

Witam. Niestety nie zamieściła Pani żadnego zdjęcia, więc ciężko jest zobrazować to, o czym Pani mówi. Nie wiadomo również jaka maść została Pani przepisana. Radzę skontaktować się z lekarzem, który rozpoczął leczenie celem wyjaśnienia wszystkich nurtujących panią pytań. Pozdrawiam.