Uczulenie po zastosowaniu maści Ketoprofen 2,5 %

Witam! Proszę o pomoc. Na skutek upadku bardzo stłukłam stopę smarowalam ją maścią z Ketoprofenem 2,5% co w po lączeniu ze slocem dało silne uczulenie.Niemiecka lekarka przepisała mi lekPrednisolon 20mg 3dni po 2 tabl. 2 po 1 dale 2 dni po pół i 4 dni po ćwierc plus maść robioną tez ze sterydami. To podrażnilo mnie jeszcze bardziej doszlo jeszcze uczulenie na rękach i dekolcie )10 minut na slońcu) Na pogotowiu podano mo tylko czopek i Ceterizin 10 mg raz na dobę, Uczulenie dokucza mi bardzo . Pr

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza przepisującego powyższe leczenie. Po badaniu będzie można zalecić dalsze odpowiednie postępowanie.

Ketoprofen niestety może dawać reakcje uczuleniowe przy ekspozycji na światło. Proszę poszukać żelu lub sprayu Traumon, który takich reakcji nie daje. Powinien być dostępny bez recepty. Co do leczenia reakcji alergicznej to jeśli po zastosowanym leczeniu zaordynowanym przez pogotowie objawy się nie zmniejszą to lepiej odwiedzić lekarza rodzinnego lub alergologa.