Uczulenie w II trymestrze ciąży a żywienie

Witam ponownie. jestem w II trymestrze ciąży, nie jem prawie nic prócz ziemniaków, wody, buraków i słabej herbaty, a mimo to mam uczulenie na ręcach, twarzy i trochę w zgięciach kolan.Już nie wiem co mam jeść. A może jestem uczulona na kwas foliowy/ Coraz dalej plamy czerwone(szczególnie pod wieczór)mam na ciele. Do kapieli stosuję białego jelenia, a na twarz phisiogel. Proszę o pomoc. Przed ciążą mogłam brać flonidan, smarować elidelem. Proszę o pomoc!

Witam, wspomina Pani o tym, ze przed ciążą przyjmowała leki antyhistaminowe, zatem to "stary" problem alergiczny. W tej sytuacji trudno przesądzić, co ewentualnie może wywoływać u Pani taką reakcję. Bez pilnego kontaktu z alergologiem się moim zdaniem nie obędzie. Jeśli lekarz, w oparciu o testy (z krwi) określi jakie pokarmy Panią uczulają, wówczas zapraszam do ustalenia indywidualnego diety, poprzez moją stronę internetową www.dietoterapia.waw.pl