Udane życie seksualne

Witam. Chciałabym uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie od pół roku jestem w związku z 30 letnim mężczyzną, obydwoje bardzo się kochamy ale między nami nie doszło jeszcze do zbliżenia płciowego z "winy" mojego partnera. Zaczynam się zastanawiać jakie ma to podłoże gdyż wiem że jeszcze nigdy wcześniej tego nie robił.... podejrzewam że może mieć to podłoże psychologiczne, gdyż ja jestem już matką (więc może mieć obawę czy sprosta moim oczekiwaniom). Rozmawialiśmy o tym wiele razy on tłumaczy się że to przemęczenie lub choroba że to minie że bardzo go podniecam itd. Jeszcze wcześniej dochodziło między nami do drobnych przyjemności ale gdy miało dojść do zbliżenia słyszałam "Nie dam rady". Co robić czekać rozmawiać lub może namówić go na wizytę u specjalisty... może zwyczajnie podziałały by jakieś leki. Nie wiem proszę o pomoc dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną unikania zbliżenia są czynniki psychogenne. Dosyć powszechną dolegliwością, która powstrzymuje od podjęcia współżycia jest obawa o jak najlepszy rezultat stosunku. Obawa ta często skutkuje trudnościami z osiągnięciem wzwodu.
Ewentualne zaburzenia erekcji mogą być również wynikiem stresu, niewłaściwej diety lub nałogów, ale i lęku przed podejmowanym współżyciem.

Należy podjąć dialog z partnerem, okazać akceptację i cierpliwość, a w przypadku utrzymującego się unikania współżycia - doradzić konsultację z psychologiem. Jeżeli jednak partner upatruje przyczyn problemu w dolegliwościach organicznych - zalecam wizytę u urologa.

Najczęściej jednak, gdy problem ma charakter psychogenny, objawy z czasem ustępują samoistnie.
Pozdrawiam.