Udar krwotoczny podpajęczynówkowy i niedokrwienny a wynik TK
Odebrałam opis TK głowy bez kontrastu i z kontrastem. Proszę o bliższe wyjaśnienie opisu. Mam 56 lat, udar krwotoczny podpojęczynowkowy -2006r. i niedokrwienny 2012r. " w obrębie pnia mózgu po stronie lewej uwidoczniono hypodemsyjną zmianę 11x8mm, nie ulegającą wzmocnieniu po podaniu śk-naczyniopochodna? Drobne hypodensyjne zmiany w strukturach głębokich obu półkul mózgu-prawdopodobnie także naczyniopochodne. Joanna

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Witam. Zmiany w obrazie tk spowodowane są przebudową tkanki mózgowej powstałą na skutek udarów mózgu, sa to tak zwane blizny poudarowe. Nie ma powodów do niepokoju.