Udar móżdżku i pnia

Udar móżdżku. Mój tato 59 lat chorujący na cukrzycę i nadciśnienie miał udar móżdżku i pnia 28.10.2013.Po 24 h nastąpiło wodogłowie i dokonano odbarczenia.Po oeracji nie odzyskał przytomności.Płyn m-r wypływał przez dren. Potem pojawiła się krew więc czekaliśmy. Po kilku dniach zamknięto głowę bo nie robił się obrzęk i odesłano go do poprzed. szpitala.Ale co my możemy zrobić?Czy tato będzie żył?Już 3 tydz.jest nieprzytomny .Wczoraj otworzył już oko. Rusza palcami u jednej ręki, co to oznacza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Realna ocena stanu pacjenta po udarze wymaga wglądu w badania laboratoryjne i obrazowe oraz (co najważniejsze) oceny klinicznej i wielokrotnych badań przedmiotowych pacjenta. Pytanie o rokowanie w tej sytuacji może i powinno być skierowane do zespołu lekarskiego pod którego opieką pozostaje pacjent.
Na podstawie kilku informacji zawartych w opisie zapytania nie jest możliwe rzetelne określenie aktualnego stanu i rokowania z nim związanego.