Udar niedokrwienny mózgu podczas operacji usunięcia raka płuc

Dziadek 2 tyg temu miał wycinaną część płuca prawego(rak). Po operacji lek myśleli że przeszedł w jej czasie zawał-wyniki późniejsze dobre. Dziadek po odsunięciu śr nasennych nie reagował na polecenia. Po prawie 2 tyg zrobiono TK- okazało się że jest udar niedokrwienny półkuli prawej. Dziadek tylko czasem poruszy prawą ręką, oczy ma otwarte ale chyba nie widzi. Czy po tych 2 tyg jak dziadek otrzymał leki na udar cokolwiek to pomoże? Czy jest szansa że powróci mu sprawność ? Czy wogóle ma szansę?

Takie powikłania są czasem związane ze znieczuleniem i ich leczenie, czy rozpoznanie udaru było od razu, czy nie, pozostaje objawowe i było prowadzone w ramach intensywnej terapii. Czas powrotu do sprawności i poziom jej przywrócenia jest często niezależny od leczenia. Tu musimy zdać się na biologię i silną wolę pacjenta. Rehabilitacja prowadzona wraz z rodziną może przynieść oczekiwany efekt. Zależy oczywiście wszystko także od stopnia zaawansowani choroby nowotworowej.

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie na odległość Ruda Śląska-Warszawa bez bliższej znajomości stanu pacjenta,przebiegu i efektu operacji!!! O szanse proszę pytać operatorów lub lekarza prowadzącego !!! zż