Udar niedokrwienny prawego płata potylicznego w przebiegu nadciśnienia tętniczego

Witam Mam pytanie miesiac temu mama moja miała udar niedokrwienny prawego płata potylicznego w przebiegu nadcisnienia tętniczego,jak równiez wzgledna niewydolność kręgowo-podstawna.Na skutek udaru straciła wzrok. Czy jest jakaś mała szansa aby ten wzrok w małej chociaż mierze powrócił?Aktualnie mama zażywa BEZBIAŁKOWY DIALIZAT Z KRWI CIELAT DOUSTNIE. Uprzejmie prosze o odpowiedz.

Małgorzata Panek

W przypadku dokonanego udaru, a nie przejściowego niedokrwienia, dochodzi do martwicy części mózgu. W związku z tym szanse na odzyskanie utraconych funkcji w całości są minimalne. Nie wyklucza to poprawy stanu w niewielkim stopniu. Ważną rolę odgrywa rehabilitacja. Proszę o szczegóły pytać lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam

Wskazana pełna konsultacja z NEUROLOGAMI , którzy leczą Mamę !
W wyniku uszkodzenia płata potylicznego, doszło do połowiczej "ślepoty korowej", czyli uszkodzenia "ekranu, odbioru obrazu" . Możliwe, że powoli nastąpi poprawa, ale trudno powiedzieć czy wróci pełne widzenie
Zależy jakie objawy? Inne schorzenia i wyniki
Pozdrawiam