Uderzenia gorąca, bóle podbrzusza i biegunki

Witam mam pytanie bo od jakichś 3 tyg męczą mnie biegunki, najgorzej jest rano. Byłam na środkach typu stoperan ale nie działają, później byłam u Pani doktor i dostałam nifuroksazyd też nie działał, teraz mam inne i raz pomoże a raz nie. Czekam na wyniki badań krwi i moczu. Dodam, że towarzyszą mi uderzenia gorąca, i ból podbrzusza. Mam też, hemoroid wewnętrzny, choć nie jestem pewna czy to na 100% hemoroid. Czy to może się dziać przez niego? czy od czego tak się może dziać ?

Dzień dobry,

Cz biegunką towarzyszą śluzowe , ropne lub krwiste stolce? W Pani przypadku warto rozważyć wykonanie kolonoskopii po odpowiednim przygotowaniu. Warto również wykonać badanie kału w kierunku pasozytów. Hemoroidy wewnętrzne nie są przyczyną biegunek. Proszę udać się do internisty lub gastrologa, bo konieczne jest dokładniejsze zbadanie Pani i zebranie dokładnego wywiadu. Wówczas można poszerzać diagnostykę. Ból podbrzusza może również występować przy infekcjach dróg moczowych , np. zapaleniu pęcherza moczowego, wówczas warto wykonać posiew moczu i antybiogram.

Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Marek Derkacz