Uderzenia gorąca i nadmierne poty jako wynik niedoboru melatoniny

Od 6 lat pracuję w nocy,12 godzin na dobę (18:00 - 6:00),5 dni w tygodniu. Około 4 lat temu pojawiły się problemy ze snem.Teraz mam olbrzymie trudności z zasypianiem,a mój sen trwa od 2-4 godzin dziennie. Mimo wieku (mam 54 lata) jestem osobą wysportowaną i aktywną fizycznie. Od kilku miesięcy, w pomieszczeniach zamkniętych odczuwam brak powietrza,mam "uderzenia gorąca",nadmierne poty... i to powtarza się w godz. 00:00- 3:00. Czy jest to związane z niedoborem melatoniny?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Pani problemy mogą być związane oczywiście z deregulacją stosunku dzień-noc, jednakże mogą być związane także z okresem pomenopauzalnym i spadkiem produkcji hormonów jajnikowych. Zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Pozdrawiam