Uderzenia gorąca i szybkie bicie serca u 27-latka

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zauważyłem po lewej stronie klatki piersowej, w okolicy serca swędzenie, innym razem pieczenie, a nawet dziwne ukłucia. Są momenty, że czuję nagłe szybkie uderzenia. Nie ma żadnego wysiłku wtedy, a serce jakby chciało wyskoczyć... Bardzo często robię się czorwony na twarzy i mam nagłe uderzenia gorąca, pojawa sie często ból głowy oraz zawroty. Proszę mi wyjasnić co się dzieje? Czy powinienem zaalarmowac u lekarza? Pozdrawiam, Sebastian, lat 27

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Pana objawy wymagają wizyty u lekarza. Ból w klatce piersiowej może wynikać z wielu przyczyn - w tym schorzeń układu sercowo-naczyniowego - i zawsze wymaga konsultacji lekarskiej. Ból głowy oraz nagłe uderzenia gorąca mogą sugerować występowanie nadciśnienia tętniczego. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.