Uderzenia gorąca oraz stan po usunięciu macicy z jajnikami i radioterapii

W ubiegłym roku zdiagnozowano u mnie rak sutka. Przeszłam operacje i radioterapię. W tym roku we wrzesniu usunięto mi macicę i jajniki. Mam okropne uderzenia gorąca . Czy mogę przyjmować jakieś ziołowe leki w celu zmniejszenia tych dolegliwosci?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, uderzenia gorąca sa wynikiem zmian hormonalnych wynikających z braku czynnych jajników. Prosze skonsultować sie z ginekologiem na temat wskazań do właczenia jakichkolwiek leków i preparatów na Pani dolegliwości. Pozdrawiam