Uderzenia gorąca, poty, duszności, drżenie rąk, drętwienie, osłabienie i ból głowy a nerwica lękowa

witam mam 31 lat od kilku lat mam odbicia gorąca oblewanie potów teraz się nasiliło często mnie dusi częsą mi się ręce drentwieją i nogi klatka piersiowa i język przyśpiesza mi bicie serca i robi mi się słabo boli mnie ciągle głowa i mnie mdli jestem osłabiona mam lekko podwyszony choresterol i wbadaniu holtera wyszły tachikardie lekarz gada ze to na tle nerwowym ze mam nerwice lękową ciągle się boje ze dostane zawał bo moja mama na to zmarła . łapie mnie to nawet gdy nie myślę o tym

Dzień dobry,

Jeżeli lekarz zdiagnozował Pani dolegliwości jako zab.nerwicowe to proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć się leczenia. W w/w przypadku terapia jest podstawową metodą leczenia, czasem wspierająco stosuje się farmakoterapię. Leczenie może Pani podjąć np.: w Por. Leczenia Nerwic, Por.Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie.

Dzień dobry, jeżeli lekarz zdiagnozował u pani dolegliwości nerwicowe, zachęcam do konsultacji z psychologiem. Po paru spotkaniach ustalą państwo dalsze kroki postępowania, prawdopodobnie będzie do psychoterapia. Pozdrawiam.

Konsultacja psychologiczna pomogła by Pani w poradzeniu sobie z uczuciem lęku przed zawałem, który potęguje dodatkowo jeszcze objawy nerwicowe. Być może oprócz terapii pomagającej poradzić sobie z emocjami i stresem, będzie konieczne włączenie farmakologii. Zdecyduje o tym jednak specjalista.