Uderzenia gorąca, poty, zawroty głowy, brak okresu

Witam mam 46 lat jestem matką 8 dzieci najmłodsze ma 7 lat najstarsze 29 od dwóch miesięcy nie mam okresu w tamtym roku też tak miałam ale teraz żle się czuję mam uderzenia gorąca,poty zawroty głowy.Boję sie że to kolejna ciąża,nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych ani nic nie stosowalam.Prosze o porade,pozdrawiam.

Dzień dobry!

Jeśli doszło do stosunku, przy którym nie była stosowana antykoncepcja, to ciąża jest pierwszą ewentualnością, którą należy potwierdzić lub wykluczyć.
Zanik krwawienia miesięcznego może mieć jednak także inne przyczyny niż ciąża - np. zaburzenia hormonalne, okres menopauzy czy inne choroby (nie tylko ginekologiczne).

Proszę wykonać test ciążowy oraz osobiście skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Jeśli wciąż Pani płodność jest zachowana, a nie planuje Pani ciąży, konieczny jest wybór metody antykoncepcji.

Pozdrawiam!