Uderzenia gorąca u 64-letniego mężczyzny

Mam 64 lata od 4 lat czuję uderzenia gorąca i przy tym pocenie się, cokolwiek chciał bym zrobić to po chwili jest mi gorąco, jestem spocony i słaby. Leczę się na cukrzycę typu 2 i nadciśnienie. Miałem badaną tarczycę i jamę brzuszną . Lekko powiększona wątroba , stłuszczenie i cysta 6 mm obok pęcherzyka żółciowego. Prawdopodobnie od leków. Biorę Amaryl ,Siofor,Valsacor,Amlopin,Zahron.Byłem badany przez Pulmonologa i Kardiologa,nie stwierdzono żadnych zmian.Nikt nie potrafi odpowiedzieć co się ze mną dzieje.Jakie jeszcze badania powinienem zrobić żeby zdiagnozować przyczyny mojej choroby.

Przyczyną mogą być tzw. skoki ciśnienia. Proszę przez 2 tyg 2x dziennie rano i wieczorem mierzyć sobie ciśnienie tętnicze i tętno. W razie wartości powyżej 140/90 udać się do lekarza. Jeśli ma Pan nadwagę wskazany jest spadek masy ciała. Być może warto udać się do endokrynologa w celu oceny nadnerczy, ale bez badania jest mi to trudno stwierdzić.