Uderzenia gorąca, uczucie zimna i zawroty głowy

witam, od 2 miesięcy mam takie oto objawy: uczucie gorąca głowy i tułowia na zmianę z uczuciem zimna kończyn. przy ciepłych atakach podobnych do gorączki (ale bez temperatury) towarzyszą temu zawroty głowy i trudności z oddychaniem i snem. w ciągu dnia jakoś daję sobie z tym radę pracując i ruszając się, ale wieczorem objawy powracają i mam kłopoty z zaśnięciem bo wszystko "na raz" czuję. nigdy nie chorowałem, mam tylko alergię, ale teraz nic nie pyli, nie piję, nie palę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci badania dodatkowe. Jeśli jednak nie "znajdzie" żadnych nieprawidłowości warto zastanowić się nad psychogennym pochodzeniem objawów.