Uderzenia gorąca, wyniki badań hormonalnych a nieregularne miesiączki

Witam, mam 43 lata ostatnia miesiączkę miałam 28 pazdziernika 2014 r i do dnia dzisiejszego dalej jej nie mam /10-12-2014/ . Badania hormonalne zrobiłam 08-11-2014 r to sa ich wyniki : Estradiol: 37,5 pg/ml FSH:93,2 U/I TSH: 2,03 mlU/l LH:49,49 IU/I Progesteron:1,1 nmol/i Od jakiegos czasu mam uderzenia goraca na razie delikatne i mam problem z zasypianiem. Prosze o odpowiedż czy to juz menopauza i jak temu zaradzić. Wspomne tylko że zaburzenia miesiaczki miewam bardzo czesto. pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opisane objawy mogą świadczyć o okresie menopauzalnym, świadczyć o tym również może podwyższony poziom FSH.
Pozdrawiam