Uderzenie w bok brzucha w 36 tygodniu ciąży

Witam, jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży. Dziś podczas jazdy autobusem, gdy kierowca mocno zahamował Pani z naprzeciwka poleciała do przodu i uderzyła mnie ręką w bok brzucha. Nie odczuwam żadnych dolegliwości ( nie boli brzuch w tym miejscu), dziecko zachowało swoją aktywność. Jedynie odczuwam od czasu do czasu ból podbrzusza, ale miewałam już takie w tym tygodniu, jednak przy staniu i chodzeniu ból nasila się. Czy powinnam jechać do szpitala?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli została Pani uderzona w brzuch, zdecydowanie sugeruję ocenę specjalisty ginekologa.