Uderzenie w brzuch w 11. tygodniu ciąży

Jestem w 11 tygodniu ciąży. To jest nasza druga ciąża. Pierwsze dziecko ma dwa latka. Dzisiaj rano (jak codziennie) maluch wślizgnął się do łóżka i przytulił się do mnie.Ni stąd, ni zowąd, energicznym ruchem wstał żeby mi coś powiedzieć. Niestety przy okazji uderzył mnie kolanem w brzuch (nad wzgórkiem łonowym). Dość mocno zabolał mnie brzuch. Na ten moment nie ma krwawienia ani innych dolegliwości. Martwię się czy coś złego stało się maleństwu. Ania

Jeżeli nie występują u Pani żadne dolegliwości po tym uderzeniu, to raczej nie ma powodów do niepokoju. W 11 tygodniu ciąży dno macicy nie wychodzi ponad spojenie łonowe. Aby Pani się całkowicie uspokoiła zalecam wykonanie badania USG.