Uderzenie w brzuch w pierwszym trymestrze ciąży

Jestem w pierwszym trymestrze ciąży, wczoraj dość mocno uderzyłam się w brzuch, nie wystąpiło krwawienie, jedynie troszeczkę przez moment bolał mnie brzuszek. Czy mam powody do niepokoju ? Bardzo się martwię.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie określiła Pani jakiego typu był to uraz. Jeśli wystąpią niepokojące objawy - przewlekły ból, skurcze macicy, krwawienie wtedy jak najszybciej należy zgłosić się do ginekologa. Jeśli natomiast uderzenie nie miało dużej siły i nie ma żadnych objawów urazu, prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście dla pewności może Pani skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.