Uderzenie w część potyliczną głowy

Witam.Jakiś czas temu upadłem uderzając się w tył głowy w część potyliczną.Nie było guza ani i nie było śladu po uderzeniu.Od jakiegoś momentu przy wysiłku np.kaszlu czuje ucisk w tym miejscu gdzie się uderzyłem.Czy to może być coś poważnego?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam Marcin W.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zalecanym postępowaniem w tej sytuacji byłoby wykonanie badania obrazowego czaszki. Jeżeli do tej pory nie występowały dolegliwości typu: zawroty głowy, bóle i omdlenia to z dużym prawdopodobieństwem nie ma powodów do obaw, jednak nie warto bagatelizować tej sprawy i wykluczyć możliwe powikłania upadku.