Uderzenie w nogę pod kolanem

Witam , Około 7 lat temu uderzyłem się w prawą nogę tuż pod kolanem po prawej stronie. Od tamtego czasu miejsce po tym uderzeniu jest jakby drętwe. Odczuwam też cały czas drętwienie praktycznie całej dolnej części nogi . Czy przy takim uderzeniu uszkodziły się nerwy i dlatego tak jest czy to jakaś inna przyczyna?

Piotr Jurczyk

Witam. Aby w pełni odpowiedzieć na Pana pytanie, należy udać się do neurologa, który przeprowadzi badanie fizykalne i ustali wskazania do ewentualnych dalszych badań. Z opisu nie wynika, jak ciężki to był uraz. Jest oczywiście możliwość uszkodzenia nerwu, co wymagałoby potwierdzenia w badaniu elektroneurograficznym, ale istnieje również możliwość, że po urazie doszło do zniszczenia tkanek otaczających, wytworzenia krwiaka itd., który po resorbcji utworzył tkankę włóknistą (bliznę), która ma gorsze właściwości mechaniczne niż zdrowa tkanka i powoduje drażnienie nerwu drobnymi bodźcami. Zachęcam do badania u lekarza neurologa. Pozdrawiam.