Ugryzienie przez kleszcza w 23 tygodniu ciąży

Witam! jestem w 23 tyg ciązy..wczoraj ukąsił mnie kleszcz ktorego usunieto na pogotowiu..dzisiaj oddałam go do badania pod kątem boleriozy...na wyniki czeka sie do 20 dni...umre z niepokoju do tego czasu,prosze doradzic czy powinnam brac juz profilaktycznie antybiotyk? jest szansa ze kleszcz nie jest zarażony i ale jesli tak to czy czekac? co robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mam możliwości oceny czy kleszcz był nosicielem. Warto po 3 tygodniach wykonać oznaczenie przeciwciał IgG i igm w kierunku boreliozy.