Ugryzienie przez kota a możliwość zarażenia się wścieklizną

Witam. 14 dni temu zostałem ugryziony przez kota, nie była to duża rana ale jednak. Dodam, że kot był mały ((ok 2 miesiące) i kulał na jedną łapę. Obawiam się wścieklizny. Kota dokarmiałem - pojawiał się przez kolejne 11 dni i nie wykazywał żadnych dziwnych zachowań. Po 11 dniu przestał się pojawiać. Czy nawet jeśli miałby wściekliznę to mógłbym się nią zarazić? Minęło tak jak mówiłem 11 dni w trakcie których obserwowałem kota - jego zachowanie było normalne(jadł z miski - nie był agresywny)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli był to dziki kot, ryzyko wścieklizny istnieje. Kot powinien zostać złapany i poddany obserwacji. Pan także powinien zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.