Ugryzienie się w język podczas ataku drgawkowego

Witam, ostatnio podczas ataku drgawkowego ugryzłam się w język, mam teraz po bokach języka czerwone rany, które szczypią przy jedzeniu, piciu a nawet mówieniu. Dodam, że noszę aparat ortodontyczny, który dodatkowo podrażnia te okolice. Co powinnam zrobić, żeby przyspieszyć proces gojenia? Czy są jakieś środki dostępne w aptece bez recepty?

Dzień dobry!
Polecam Solcoseryl stomatologiczny - dobrze przylega do osuszonej śłuzówki i długo się utrzymuje, jest dość drogi nawet do 50 PLN. Zamiennikiem może być Trascodent lub CallGel. Nie ma ograniczeń co do częstości stosowania.
Warto użyć na przemian z żelem zawierającym wyciąg z rumianku, np Dentinox.
Z życzeniami zdrowia, K.Sławecki.

Język musi się sam wygoić. Żaden farmaceutyk nie utrzyma się na języku. Może Pani przez 7 dni używać płynu do płukania Eludril. Proszę go rozcieńczać z wodą w proporcji 1/3 - 2/3 (woda). Proszę też dokładnie szczotkować zęby, ponieważ bakterie mogą pogorszyć gojenie.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl