Ujemny wynik beta-HCG - jaka pewność?

28 dni po stosunku zrobiłam test b-hcg; wynik hcg <0,1 ml/u/ml. Czy wynik jest już 100% pewny?

Piszę już 3 raz i nie dostaję odpowiedzi, a bardzo na nią czekam. Ostatnie krwawienie - 1 luty, potem odstawiłam tabletki, zrobiłam 3 testy z moczu (1 marca, 5 marca i 11 marca), wszystkie negatywne. 12 marca beta hcg, wynik < 0,1ml/u/ml. 17 marca byłam u lekarza, przepisał *** 1 tabl. przez 10 dni. Chcę wiedzieć, czy wynik bety po takim czasie jest pewny, a jeżeli nie, to kiedy od zakończenia brania *** mogę go powtórzyć? Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Wynik oznaczenia poziomu hormonu beta-HCG we krwi <5 mIU/ml, pozwala wykluczyć ciążę. Zwłaszcza, że oznaczenie zostało wykonane 28 dni po stosunku. Ponadto trzykrotnie poprzedzony był ujmnym wynikiem testów płytkowych, których działanie polega na jakościowym oznaczeniu występowania tego hormonu w moczu. Tak więc pragnę Panią poinformować, że nie jest Pani na pewno w ciąży i jeśli występują jakieś problemy z miesiączkowaniem, to są one spowodowane inną niż ciąża przyczyną. Nie potrzeba wykonywać kolejnych oznaczeń.

Proponuję udać się do swojego ginekologa w celu powtórnego zbadania. Warto też porozmawiać z nim na temat swoich wątpliwości i niepokojów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.