Ujemny wynik testu ciążowego a prawdopodobieństwo ciąży

witam dziekuje za dpowiedz jednak wciaz martwie sie zrobilem test w 8 dniu po stosunku wynik ujemny czy moge sie uspokoic czy kochajac xie w 23 grudnia przy cyklach 30 29 dniowych jest rezyko ciazy czy to dni plodne

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By test ciążowy był wiarygodny powinien być wykonany około 14 dni po stosunku. Tak naprawdę, by potwierdzić lub wykluczyć ciążę, powinna Pani ponownie wykonać test za kilka dni. A propos dni płodnych to niestety nie napisała Pani kiedy miała Pani pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Nie jest to zatem możliwe, by określić czy 23 grudnia ma Pani dni płodne. Proszę jednak pamiętać, że ryzyko ciąży tak naprawdę istnieje zawsze.