Ujemny wynik testu ciążowego a test BHCG

Dzień dobry Panie Doktorze , mam 50 lat 4.08. miałam pełny stosunek , od 1,5 roku nie mam juz miesiączki, pełne objawy przekwitania, wykonałam tydzień temu test ciążowy , okazał sie ujemny, dzisiaj zrobiłam badanie z krwi i wynik wyszedł 2 mIU/,l czy to oznacza że jestem w ciąży , proszę o odpowiedź , moja psychika jest na granicy załamania

Proszę zapoznać się z opracowaniem na stronie:
http://portal.abczdrowie.pl/hcg.

2mlU//l to bardzo małą wartość, plus ujemny wynik testu z moczu, plus 1,5 roku od ostatniej miesiączki - wszystko razem wskazuje, że ciąża nie powinna być możliwa.
Z powodu dużej różnorodności technik laboratoryjnych, dla interpretacji wyniku zawsze podkreśla się znaczenie laboratorium, w którym było wykonane badanie. A więc na każdym wyniku powinna być adnotacja o wartościach referencyjnych i informacja, do jakiego stężenia BHCG jest "ujemne" - czyli wskazujące, że nie ma ciąży.