Ujemny wynik testu ciążowego, brak okresu

Witam.
Około 2 lata przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne. Wówczas cykle trwał u mnie 29 dni. W sierpniu 2010 roku wzięłam ostatnie opakowanie. Po odstawieniu tabletek okres nastąpił kolejno po 37 dniach, następny po 37 dniach. Ostatni cykl rozpoczął się po 39 dniach tj. 5.12.2010 miesiączka trwała 5 dni. Z partnerem kochaliśmy się z zabezpieczeniem - prezerwatywa 6 i 7 dnia dnia cyklu ( 2 dni po zakończeniu miesiączki).
Wg. moich obliczeń biorąc pod uwagę najdłuższy i najkrótszy cykl były to dni niepłodne. Prezerwatywa nie pękła i nie zsunęła się. Biorąc pod uwagę najdłuższy cykl miesiączki powinnam dostać około 14 stycznia. Tydzień po tym terminie wykonałam test ciążowy z moczu - wynik ujemny. Czy mogę zaufać temu wynikowi, czy być może takie rozregulowanie jest skutkiem odstawienia tab.? W czasie dni, kiedy powinien nastąpić okres miałam bóle podbrzusza tak jak zawsze w czasie miesiączki ale lżejsze w nasileniu i zaobserwowałam śluz. Czy mógł być to cykl bezowulacyjny?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać do około pół roku. W Pani przypadku właśnie mija to pół roku od odstawienia tabletek dlatego należy wyjaśnić co jest przyczyną nieregularnych cykli.
Test ciążowy, który Pani wykonała powinien być wiarygodny. Jednak ze względu na nieregularne cykle proponuję powtórzenie go po tygodniu.
Powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa. Zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego pozwolą na postawienie rozpoznania.

Pozdrawiam