Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony

Od wielu lat mam sile bóle głowy jednak od 2 lat ból jest nieco inny. Mam sztywny i bolesny kark czasem nie moge pochylic glowy, utrata swiadomosci uczucie ciepla w karku dretwienie rak i stop oslabiona sila w rece. bol wystepuje czesto i w okolicy skroni.TK głowy a o to wynik :U podstawy lewego jądra soczewkowatego obszar hypodensyjny 5x3 mm - szersza przestrzeń okołonaczyniowa. Poza tym nie widać zmian ogniskowych w zakresie mózgowia. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik tomografii nie wskazuje na nieprawidłowości, które mogłyby być przyczyną opisanych objawów. Mogą one być jednak wynikiem patologii zlokalizowanych w obrębie kręgosłupa szyjnego. Wskazana jest zatem diagnostyka szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.