Układanie pacjenta z zespołem ostrej niewydolności oddechowej

W jakiej pozycji zaleca sie układanie pacjenta z zespołem ARDS?

Pytanie zbyt lakoniczne. Na OIT wykorzystuje się różne pozycje łącznie z pozycją na brzuchu (na pływaka). Dotyczy to jednak pacjentów sztucznie wentylowanych. Chory przytomny nie będzie mógł mieć rozpoznanego ARDS-u i oddychać samodzielnie.